Klub dziecięcy czynny od pn.-pt. w godzinach 700– 1700.
Wyżywienie w formie cateringu z firmy Raj Smakosza z Wejherowa.
Urodzinowe torty przygotowuje cukiernia Sabinka z Wejherowa.
OFERTA
Ofertę naszego Klubu „SŁONECZNY ZAKĄTEK” kierujemy do Rodziców, którzy stoją przed dylematem komu powierzyć opiekę nad swoim dzieckiem – opiekunce, czy wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej?
Zapewniamy Państwa, że dziecko wychowujące się wśród rówieśników jest bardziej otwarte na kontakty z innymi, uczy się cierpliwości, współpracy i szacunku, dlatego Nasza kadra pedagogiczna dołoży wszelkich starań, aby Wasze dziecko czuło się w klubie „SŁONECZNY ZAKĄTEK” bezpieczne i szczęśliwe, a przede wszystkim rozwijało się w miłej, przyjaznej, domowej atmosferze.
Dołożymy wszelkich starań, aby Państwa dziecko przychodziło i wychodziło z uśmiechem na twarzy.
NASZYM CELEM JEST
- analizowanie postępów i rozwoju każdego dziecka,
- wspieranie w poznawaniu świata,
- zachęcenie i stworzenie warunków do wspólnej i zgodnej zabawy,
- kształtowanie emocji potrzebnych do radzenia sobie w trudnych i nowych sytuacjach,
Wykorzystujemy różne metody aktywizacji, takie jak:
- metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne – dziecko poprzez ruch rozwija sprawność ruchową, świadomość własnego ciała, przestrzeni i działania, a także dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu
- pedagogika zabawy KLANZA /zabawy z chustą animacyjną/ – metoda ta pozwala dziecku poznać różnorodne formy zabawy takie jak:
- zabawy ułatwiająca wzajemne poznanie, integrująca grupę,
- zabawy ćwiczące współdziałanie,
- zabawy ćwiczące refleks i spostrzegawczość,zabawy ćwiczące zwinność i zręczność,
- zabawy wprowadzające relaks i odprężenie,
- zabawy ćwiczące sprawność manualną,
- zabawy ćwiczące umiejętność rozpoznawania kolorów,
- zabawy przy muzyce- zabawy w ganianego,
- zabawy oparte na zgadywaniu
- metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz- to system ćwiczeń oddziaływających przede wszystkim na procesy instrumentalne: percepcyjne i motoryczne. Celem tej metody jest usprawnienie czynności analizatorów: wzrokowego, słuchowego, ruchowego oraz orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni
- matematyka dla malucha – to system przygotowania dziecka w „świat cyferek”. Może to stawać się niemożliwe, że najbardziej optymalnym wiekiem dla maluszka na rozpoczęcie przygody matematycznej jest 2 bądź 3 latka. Im szybciej malec oswoi się z liczeniem, tym łatwiej będzie mu przyswajać kolejne wiadomości z zakresu matematyki. Nauka liczenia niesie za sobą wiele korzyści, wpływa na jego rozwój mowy, pobudza wyobraźnię, uczy dostrzegania szczegółów. Dziecko najpierw się wsłuchuje /mimo, iż nie mówi/, ale dzięki różnym zabawom matematycznym wiele zapamiętuje i przyswaja co znajdzie odzwierciedlenie w późniejszych latach maluszka.
- Metoda Marii Montessori – zgodnie z założeniami M. Montessori głównym zadaniem w wychowaniu dziecka jest pozwolenie mu na rozwijanie się w swoim własnym tempie. Nauka samodzielności poprzez wspieranie, nie wyręczanie. Dzieki tej metodzie dziecko ma szansę na swobodny rozwój, a jednocześnie na bardzo duże wsparcie ze strony rodziców i opiekunów. Tutaj dziecko jest najważniejsze.
WSPÓŁPRACUJEMY Z:
- Akademią Ruchu JUST DANCE KIDS /rytmika i taniec/
- Specjalistami: terapeutą, fizjoterapeutą, pedagogiem, psychologiem dziecięcym, surdotyflopedagogiem
ZAJĘCIA W KLUBIE:
CODZIENNIE: zajęcia plastyczne, zajęcia ruchowe wg metody W. Sherborne, gimnastyka poranna, bajko terapia bądź audiobooki albo czytanie książek, pedagogika Montessori, zajęcia i zabawy na świeżym powietrzu
RAZ W TYGODNIU: kółko przyrodnicze, rytmika i taniec, oglądanie bajek, gimnastyka buzi i języka /logopedia dla maluszków/
W CIĄGU ROKU: zajęcia kulinarne, przedstawienia teatralne, zachęcenie rodziców o poczytania swoim pociechom do snu „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”, opieka specjalistów według potrzeb maluszka, wspólnie z rodzicami świętowanie takich uroczystości jak: rozpoczęcie Roku Klubowego, Wigilia, Dzień Babci i Dziadka, Wielkanoc, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, pożegnanie Roku Klubowego z przywitaniem okresu wakacyjnego.